top of page
safak-logo-siyah.png

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Tamamen sürdürülebilir bir modele geçiş, küresel tekstil imalat endüstrisinin karşı karşıya olduğu öncelikli hedeflerden biridir.

...ŞAFAK, tedarikçi ve müşterilerini tamamen sürdürülebilir bir organizasyon olma yolunda destekleyerek,  geleceğe doğru değişime öncülük ediyor.

NEDEN ŞAFAK?

Geleceği kurtarmanın yolu dünyayı bugünden değiştirmekle olur

Tekstil endüstrisi, BM’in Paris Anlaşması’nın hedeflerini karşılamak için büyük bir değişim geçiriyor. ŞAFAK, müşteri ve tedarikçilerinin geleceğe uyum sağlamasına yardımcı olmayı taahhüt etmektedir.

 

ŞAFAK, ürünlerinde sürdürülebilir malzeme ve uygulamaları benimseme noktasında tekstil endüstrisinin liderlerinden olmayı hedeflemektedir. Bu amaçla ŞAFAK, ürün düzeyinde ve kurumsal düzeyde karbon ayak izi Yaşam Döngüsü Değerlendirmeleri yapmaktadır. ŞAFAK’ın bir sonraki adımı tamamen sürdürülebilir bir gelecek için elinden gelen her şeyi ortaya koymayı taahhüt etmektir.

In the forest

Operasyonlar

icon1.png

Yüksek verimli ekipmanlara 
yapılan yatırımlar.

icon2.png

Küresel Geri Dönüşüm Standartları tarafından sertifikalandırılmış çevreye duyarlı malzemelerin temini yoluyla sürdürülebilirliği sağlayan tedarik zinciri.

Çevresel sorumluluk için ISO 14001 ve OEKO-TEX Standard 100 gibi uluslararası standartların benimsenmesi ve uygulanması.

Karbon ayak izini ve sürdürülebilirliği ölçmek ve izlemek  için kurumsal ve ürün düzeyinde yürütülen Yaşam Döngüsü Değerlendirmeleri (LCA)

Ürünlerin su-yoğun boyama işlemlerinden daha sürdürülebilir dope boyalı ipliklerle üretilmesi.

Ürünler

Picture5.png

Ürünleri daha sürdürülebilir olacak şekilde dönüştürmek ve çevre dostu yeni ürünler geliştirmek için yapılan ArGe çalışmaları.

ŞAFAK, işletmesinin tüm kollarında daha sürdürülebilir bir tekstil endüstrisi oluşturmak için çalışıyor

İŞLETMENİN TÜM KOLLARINDA HAREKETE GEÇMEK

Quality is not visible at first glance.

safak-duz-.png
bottom of page